Paranoja z lietajúcich tanierov a minister obrany USA James V. Forrestal. Táto fáma sa rozšírila po celej krajine v roku 1967, aktualizovaná verzia starej teórie diabla. V skutočnosti to začalo v roku 1941, keď James V. Forrestal, brilantný minister obrany v Trumanovom kabinete, išiel na banány a pretekal sa chodbami Pentagonu a kričal: “Napadli nás a nemôžeme ich zastaviť!” Bol presvedčený, že jeho telefóny sú odpočúvané a prebieha obrovské sprisahanie.

Paranoja UFO z lietajúcich UFO, James Forrestal: Napadli nás nemôžeme ich zastaviť

Krátko po tom, čo bol umiestnený v nemocnici, vyskočil z okna a zomrel. Zatiaľ čo tlač obviňovala z jeho paranoje napätie studenej vojny, nadšenci UFO to vedeli lepšie. Rozviedka vzdušných síl zostavila prísne tajný odhad situácie po vyšetrovaní UFO v rokoch 1947-48. Ich záver bol podľa zosnulého kapitána Edwarda Ruppelta, že lietajúce taniere sú mimozemské. Forrestal, ako príbeh znel, bol jedným z mála, ktorí si prečítali túto správu predtým, ako náčelník štábu vzdušných síl Hoyt Vandenberg nariadil zničenie všetkých kópií, a to mu vyrazilo myseľ.

Dvaja ďalší špičkoví vojaci, generál George C. Marshall a generál Douglas MacArthur, boli posadnutí fenoménom lietajúceho taniera. MacArthur urobil niekoľko verejných vyhlásení, v ktorých vyhlásil, že ďalšia vojna bude vedená proti „zlým bytostiam z vesmíru“. Bájny „think tank“, spoločnosť Rand Corporation, bol poverený, aby vložil údaje o UFO do počítača a viedol imaginárnu vojnu s týmito zlými bytosťami. Keďže sme nevedeli, odkiaľ sú, akú majú technológiu alebo ako zaútočiť na ich základne, počítač nám odporučil, aby sme sa vzdali.

Kontakty unášané v halucinačných svetoch boli presvedčené, že vesmírni ľudia kráčajú medzi nami bez povšimnutia. Len Los Angeles malo vesmírnu populáciu desaťtisíc. V skutočnosti to bolo len únavné opakovanie predchádzajúcich presvedčení, že diabli a anjeli boli všade v ľudských maskách.

Na začiatku éry lietajúcich tanierov (1947-69) sa agenti letectva a CIA nepochybne stretli s prípadmi MIB podobnými tým, ktoré sú tu načrtnuté, a keďže sú ľudia, niektorí z týchto raných vyšetrovateľov preskočili k záverom podobným UFO. Paranoja zachvátila vrchné vrstvy a vlády.

Milióny dolárov z daní boli ponorené do výskumu UFO. (V roku 1952 kapitán Ruppelt povedal, že letectvo vynakladá na túto tému jeden milión dolárov ročne. Generál Nathan Twining vyhlásil „najlepšie mozgy“ vo vede a armáda sa snažila vyriešiť záhadu.) Hystéria studenej vojny sa pridala k atmosféra strachu a nenávisti.

V dokumente CIA z roku 1953, ktorý bol vyše dvadsať rokov utajovaný, sa uvádza, že Organizáciu pre výskum leteckých fenoménov (APRO) „treba sledovať“ ako potenciálnu propagandistickú hrozbu. APRO bola založená rok predtým wisconsinskou ženou v domácnosti a rozposlala mimeografický bulletin o UFO niekoľkým desiatkam rozptýlených fanúšikov.

Podľa dôkazov, ktoré publikovala v sérii brožovaných kníh v 60. rokoch, sa v priebehu rokov očividne minuli ďalšie tisíce daňových dolárov na „sledovanie“ Coral Lorenzen od APRO. Jediná propaganda, ktorú kedy šírila, bola protivzdušná sila a nikdy nepredala žiadne z našich tajomstiev lietajúcich tanierov Sovietskemu zväzu.

Vojaci a nadšenci UFO nemali žiadne vedomosti o psychických javoch a ani sa o ne nezaujímali. Ich materialistický, pseudovedecký prístup k pozorovaniam a sprievodným prejavom len zvýšil tradíciu a zintenzívnil záhadu. Napríklad odveký meňavý koncept musel spôsobiť veľa šedín v oficiálnych kruhoch, keď bol uvedený do tradícií UFO.

Premenili vesmírni ľudia skutočne ľudské bytosti? Mnohí z kontaktérov a ich nasledovníci s otvorenými ústami verili, že je to tak. Boli ľudia ťahaní na palubu vesmírnych lodí a skúmaní ako dobytok?

Príbehy kontaktérov to nasvedčovali a ich príbehy dali impulz rozšírenej diablovej teórii; že vládni úradníci boli unesení a nahradení šikovnými androidmi poslúchajúcimi diktát zlovestných vodcov nejakej inej planéty. Idiocia bola nahromadená na idiocii za posledných dvadsaťosem rokov.

Paranoja, ktorá bola kedysi izolovaná na veľmi malom okraji šialencov, rástla, až pohltila veľkú časť svetovej populácie.

Výlety, ktoré často trvali hodiny, dokonca aj dni. Mladého univerzitného profesora v štáte New York prenasledovala tá istá otázka v roku 1967. Po vyšetrovaní prípadu poltergeistu súvisiaceho s UFOm utrpel držbu a bol privedený k presvedčeniu, že spáchal odvážnu lúpež drahokamov, keď bol v tranze alebo v stave posadnutia. Opustil ufológiu a v dôsledku toho takmer utrpel úplné nervové zrútenie.

Boli naši kontaktéri využívaní vonkajšími inteligenciami na páchanie zločinov, dokonca vraždy? Odpoveď je znepokojivé áno. Ak si prezriete históriu politických vrážd, zistíte, že mnohé z nich vykonali takzvaní náboženskí fanatici, ktorí poslúchali „hlas Boží“ alebo boli v očividnom stave, keď spáchali svoj zločin.

Dokonca aj desať spolusprisahancov pri atentáte na prezidenta Lincolna patrilo do tejto kategórie. A vojak, ktorý proti rozkazom svojich nadriadených zastrelil Johna Wilkesa Bootha, tvrdil, že stlačil spúšť, pretože mu to prikázal hlas 🙂


Teraz trochu reality, všetky samo vyskočenia z okna sú pofidérne. V rusku vyskakovali zrazu z okna vedci, ktorí študovali začiatky Covid-19 a James V. Forrestal asi trochu veľa vedel o tom, čo nesmel vedieť.

John A. Keel napísal svoj prvý článok o neidentifikovaných lietajúcich objektoch v roku 1945, ale až pri návšteve Asuánskej priehrady v Hornom Egypte v roku 1954 uvidel svoj prvý skutočný lietajúci tanier ….. určite?? Všetky lietajúce taniere patrili totiž Nemcom z Antarktídy, Operácia HighJump.